0 Kč
0
Celková cena:
0 Kč

Srovnání Wi-Fi meteorologických stanic GARNI technology - AKTUALIZOVÁNO

2.9.2022

Rady pro nákup

Meteorologické stanice s Wi-Fi umožňují přenos dat na internet a pohlížení naměřených hodnot z jakéhokoliv zařízení, které má připojení k internetu, tzn. PC, notebook, tablet nebo mobilní telefon. Využít lze buď serveru třetí strany nebo vlastního (pozn.: vlastní server je podporován modely GARNI 940, GARNI 1025 Arcus, GARNI 2055 Arcus, GARNI 3015 Arcus a GARNI 3055 Arcus).

Z nabídky podporovaných serverů 3. strany doporučujeme Weathercloud, který je v rámci účtu zdarma lokalizován do českého jazyka, umožňuje stažení naměřených hodnot do Excel tabulky až 1 rok zpětně (v rámci placeného účtu neomezeně, ale to není třeba, jelikož stačí 1x ročně udělat zálohu), umožňuje zobrazení aktuální vnitřní teploty a relativní vlhkosti a přehledných grafů. Nevýhodou se může zdát absence mobilní aplikace, nicméně samotné webové stránky tohoto serveru jsou responzivní a prohlížení dat přes webový prohlížeč je tak pohodlné i na menších displejích. Výhodou serveru Weather Underground je volně přístupné API, které tak umožňuje propojení s naší oficiální aplikací GARNI technology, která je dostupná na mobilní zařízení s OS Android a iOS.

GARNI 3015 Arcus servery

V naší nabídce naleznete následující modely Wi-Fi meteorologických stanic naší značky GARNI technology®:

GARNI 925T

GARNI 940

GARNI 975

GARNI 1025 Arcus 

GARNI 2055 Arcus

GARNI 3015 Arcus

GARNI 3055 Arcus

 

Všechny hlavní jednotky zmíněných modelů disponují vestaveným čidlem barometrického tlaku pro zajištění přesné předpovědi počasí a čidlem pro měření teploty a relativní vlhkosti. Výjimkou je model GARNI 2055 Arcus, který pro měření vnitřní teploty a relativní vlhkosti využívá bezdrátové čidlo GARNI 055H, a model GARNI 3055 Arcus, který pro měření vnitřní teploty a relativní vlhkosti využívá bezdrátové čidlo GARNI 090HP. Tato čidla jsou součástí základního balení.

 

Displej

Prvním rozdílem, kterého si uživatel všimne, je zpracování hlavní jednotky a její displej:

GARNI 925T - Hlavní jednotka GARNI 925T disponuje monochromatickým displejem s barevným pozadím a bílým podsvícením s vysokými pozorovacími úhly, možností nastavení kontrastu. Hlavní jednotka GARNI 925T má vestavěné čidlo okolního světla a umožňuje tak automatickou regulaci jasu displeje bez nutnosti zásahu uživatele.

GARNI 940 - Hlavní jednotka GARNI 940 má displej barevný s černým pozadím, je zde využita jiná technologie než u ostatních modelů a displej je tak na pohled jiný.

GARNI 975 - Hlavní jednotka GARNI 975 disponuje monochromatickým displejem s barevným pozadím a bílým podsvícením s vysokými pozorovacími úhly.

GARNI 1025 Arcus – Hlavní jednotka GARNI 1025 Arcus disponuje velkým displejem V.A. inverzním displejem s ultra černým pozadím, vysokým kontrastním poměrem a dobrými pozorovacími úhly. Rozměrově je displej menší než u modelu GARNI 2055 Arcus s odlišným barevným rozlišením a designem ikon předpovědi počasí.  Hlavní jednotka GARNI 1025 Arcus má vestavěné čidlo okolního světla a umožňuje tak automatickou regulaci jasu displeje bez nutnosti zásahu uživatele.

GARNI 2055 Arcus - Hlavní jednotka GARNI 2055 Arcus disponuje velkým displejem V.A. inverzním displejem s ultra černým pozadím, vysokým kontrastním poměrem a dobrými pozorovacími úhly.

GARNI 3015 Arcus - Hlavní jednotka GARNI 3015 Arcus disponuje barevným TFT HD displejem. Povaha displeje umožňuje pokročilé zobrazení naměřených hodnot, grafů, nastavení, atp., včetně plné lokalizace do českého jazyka. Rozměrově je displej menší než u modelu GARNI 2055 Arcus. Hlavní jednotka GARNI 3015 Arcus má vestavěné čidlo okolního světla a umožňuje tak automatickou regulaci jasu displeje bez nutnosti zásahu uživatele. Další možností automatické regulace jasu je nastavení časového úseku nočního režimu zobrazení displeje.

GARNI 3055 Arcus - Hlavní jednotka GARNI 3055 Arcus disponuje barevným TFT displejem. Povaha displeje umožňuje pokročilé zobrazení naměřených hodnot, grafů, nastavení, atp., včetně plné lokalizace do českého jazyka. Rozměrově je displej menší než u modelu GARNI 2055 Arcus. Hlavní jednotka GARNI 3055 Arcus využívá čidlo slunečního záření umístěném na vrchní straně anemometru a umožňuje tak automatickou regulaci jasu displeje bez nutnosti zásahu uživatele. Další možností automatické regulace jasu je nastavení časového úseku nočního režimu zobrazení displeje.

GARNI 3015 Arcus displaye

Firmware

Hlavní jednotky meteorologických stanic pro svou funkčnost využívají různý firmware:

GARNI 925T – GARNI 925T se aktualizuje prostřednictvím aplikace Tuya Smart dostupné pro OS Android a iOS, a umožňuje nahrávat data na server Tuya. Prostřednictvím aplikace lze dále s daty pracovat, meteorologickou stanici integrovat do systému chytré domácnosti, atp.

GARNI 940 – GARNI 940 se aktualizuje prostřednictvím aplikace WSView Plus dostupné pro OS Android a iOS, a umožňuje nahrávat data na Weather Underground, Weathercloud, Weather Observations Website, Ecowitt či uživatelův vlastní server, případně server počasí-meteo.cz.

GARNI 975 – GARNI 975 umožňuje aktualizaci přes webový prohlížeč po připojení k hlavní jednotce přes Access point a zasílání dat na Weather Underground a Weathercloud.

GARNI 1025 Arcus – GARNI 2055 Arcus umožňuje aktualizaci, nastavení a kalibraci přes Wi-Fi a zasílání dat na Weather Underground, WeatherCloud a na uživatelův vlastní server, případně server počasí-meteo.cz. Aktualizace firmware GARNI 1025 Arcus umožňuje odesílání hodnot naměřených přídavnými čidly na kanálech 1 až 4 na uživatelův vlastní server.

GARNI 2055 Arcus - GARNI 2055 Arcus umožňuje aktualizaci, nastavení a kalibraci přes Wi-Fi a zasílání dat na Weather Underground, WeatherCloud a na uživatelův vlastní server, případně server počasí-meteo.cz.

GARNI 3015 Arcus - firmware GARNI 3015 Arcus se dělí do dvou částí, přičemž jedna se aktualizuje pomocí USB flash disku a druhá přes Wi-Fi. Přes Wi-Fi se rovněž odesílají data na Weather Underground, WeatherCloud, ProWeatherLive a na uživatelův vlastní server, případně server počasí-meteo.cz.

GARNI 3055 Arcus - GARNI 3055 Arcus umožňuje aktualizaci prostřednictvím microSD karty. Přes Wi-Fi jsou data zasílána na servery Weather Underground, WeatherCloud, WeatherObservationWebsite, Ecowitt, a na uživatelův vlastní server, případně server počasí-meteo.cz.

Integrované bezdrátové čidlo

Integrovaná bezdrátová čidla, které je osazena vysoce přesnými švýcarskými čidly SENSIRION pro měření teploty a relativní vlhkosti, kombinují více čidel určených pro měření meteorologických veličin do jednoho těla:

GARNI 925T – Integrované bezdrátové čidlo určené pro GARNI 925T měří teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru, dešťové srážky, UV index a intenzitu slunečního záření.

GARNI 940 – Integrované bezdrátové čidlo určené pro GARNI 940 měří teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru, dešťové srážky, UV index a intenzitu slunečního záření.

GARNI 975 – Integrované bezdrátové čidlo určené pro GARNI 940 měří teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru a dešťové srážky.

GARNI 1025 Arcus – Integrované bezdrátové čidlo určené pro GARNI 1025 Arcus měří teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru, dešťové srážky, UV index a intenzitu slunečního záření.

GARNI 2055 Arcus - Integrované bezdrátové čidlo určené pro GARNI 2055 Arcus měří teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru, dešťové srážky, UV index a intenzitu slunečního záření. Navíc má v radiačním štítu umístěn ventilátor napájený samostatným solárním panelem za účelem zajištění optimálních podmínek měření a minimalizace zkreslení. Druhá část solárního panelu snižuje spotřebu baterií.

GARNI 3015 Arcus - Integrované bezdrátové čidlo určené pro GARNI 3015 Arcus měří teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru, dešťové srážky, UV index a intenzitu slunečního záření. Navíc má v radiačním štítu umístěn ventilátor napájený samostatným solárním panelem za účelem zajištění optimálních podmínek měření a minimalizace zkreslení. Druhá část solárního panelu snižuje spotřebu baterií.

GARNI 3055 Arcus - Integrované bezdrátové čidlo určené pro GARNI 3055 Arcus měří teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru, UV index a intenzitu slunečního záření. Rychlost a směr větru jsou měřeny ultrazvukovým anemometrem. Dešťové srážky jsou měřeny samostatným srážkoměrem GARNI 097R.

GARNI 1085 Arcus integrované čidlo

Přídavná bezdrátová čidla

Data z přídavných čidel není možné zobrazit online z důvodu omezení na straně serveru a odečítání hodnot tak probíhá lokálně na displeji hlavní jednotky. V případě provedené aktualizace firmware GARNI 1025 Arcus lze odesílat data z kanálů 1 až 4 na uživatelův vlastní server. Všechna čidla disponují ochranou a mohou tak být umístěna ve venkovním prostředí.

GARNI 925T – GARNI 925T podporuje připojení až 3 bezdrátových čidel, jako např. bezdrátového čidla GARNI 055H, rovněž osazeno čidlem SENSIRION, a bazénového čidla GARNI 057P.

GARNI 940 – GARNI 940 přídavná bezdrátová čidla nepodporuje.

GARNI 975 – GARNI 975 podporuje připojení až 7 bezdrátových čidel, jako např. bezdrátového čidla GARNI 055H, rovněž osazeno čidlem SENSIRION, a bazénového čidla GARNI 057P.

GARNI 1025 Arcus – GARNI 1025 Arcus podporuje připojení až 7 bezdrátových čidel, jako např. bezdrátového čidla  GARNI 055H, rovněž osazeno čidlem SENSIRION, a bazénového čidla GARNI 057P.

GARNI 2055 Arcus – GARNI 2055 Arcus podporuje připojení až 7 bezdrátových čidel, jako např. bezdrátového čidla  GARNI 055H, rovněž osazeno čidlem SENSIRION, a bazénového čidla GARNI 057P. 1ks bezdrátového čidla GARNI 055H je již součástí základního balení. Naměřené hodnoty tímto čidlem jsou zobrazeny v sekci INDOOR, avšak díky jeho ochranně je možné ho umístit i ven.

GARNI 3015 Arcus – GARNI 3015 Arcus podporuje připojení až 7 bezdrátových čidel, jako např. bezdrátového čidla  GARNI 055H, rovněž osazeno čidlem SENSIRION, a bazénového čidla GARNI 057P. 1ks bezdrátového čidla GARNI 055H je již součástí základního balení. 

GARNI 3055 Arcus – GARNI 3015 Arcus podporuje připojení hned několika bezdrátových čidel (konečný počet je závislý na typu čidla), jako je 8 kanálové čidlo teploty a relativní vlhkosti GARNI 092H, venkovní čidlo PM2.5 pro měření kvality ovzduší GARNI 080Q a čidlo detekce blesků GARNI 094L.

Nabídka přídavných čidel bude i nadále rozšiřována. Pro aktuální nabídku a kompatibilitu s jednotlivými modely navštivte webovou stránku daného modelu, seznam kompatibilního příslušenství se nachází vždy v dolní části stránky.

GARNI 3055 Arcus příslušenství

Aplikace

Oblíbená aplikace GARNI technology, která je dostupná na mobilní zařízení s OS Android a iOS, je podporována všemi modely Wi-Fi meteorologických stanic, které odesílají data na server Weather Underground. Více informací o aplikaci naleznete zde: Aplikace GARNI technology

Servery

Službu programování vlastní databáze, případně serveru neposkytujeme, proto je doporučena zkušeným uživatelům. Na straně serveru postačuje vložení skriptu, který odchytává a zpracovává data do JSON formátu. Tento skript zdarma naleznete zde: https://github.com/buffy007/garni

Za využívání serverů třetí strany (např. Weather Underground, Weathercloud, ProWeatherLive) není účtován žádný poplatek, základní účty pro běžné uživatele jsou zdarma. Zmíněné servery nabízejí i placené služby, je však na uživateli, zda tyto služby využije, či nikoliv.

Doufáme, že vám tento článek pomůže při výběru vhodného modelu. V případě, že byste potřebovali s výběrem poradit, rádi vám pomůžeme.

GARNI technology team

zpět na výpis


0   Porovnání produktů