Měna:
0 Kč
0
Celková cena:
0 Kč

Měřiče kvality vzduchu

12.3.2021

Novinky

Mnoho lidí přikládá velký význam zdravé stravě a dostatečnému přísunu tekutin, často však zapomíná na nejdůležitější základní funkci těla - dýchání. Dospělá osoba vypije v průměru 3 litry tekutin denně a vydrží bez vody až 3 dny. Ve srovnání s tím je však vdechováno v průměru 12 metrů krychlových vzduchu a bez kyslíku by lidské tělo vydrželo jen 3 minuty. 

V průměru lidé tráví 80 % dne v budovách, a jsou proto závislí na vzduchu v místnost. Látky znečišťující vnitřní prostředí jsou obvykle neviditelné plynné látky nebo drobné částice, jako je např. prach. Tyto znečišťující látky mohou pocházet z různých zdrojů. Do místnosti se tak dostávají také některé znečišťující látky z venkovního prostředí. V naprosté většině případů se však v místnosti vyskytují zdroje znečištění, jako je CO2, formaldehyd, prostředky na ochranu dřeva, čisticí prostředky, změkčovadla nebo dokonce plísně. 

Nový měřič kvality vzduchu Technoline WL 1020 používá ke stanovení kvality vzduchu senzor VOC. Zkratka VOC znamená těkavé organické sloučeniny. Jedná se o organicko-chemické sloučeniny v rozmezí teplot varu 50 - 260 ° C. VOC jsou obsaženy ve vzduchu v místnosti prakticky kdykoli a kdekoli. Pokud je však koncentrace relativně nízká, jsou považovány za neškodné pro člověka. 

Měřič kvality vzduchu Technoline WL 1020 vyhodnocuje kvalitu vzduchu v místnosti bez ohledu na jeho subjektivním vnímání. Zabudovaný senzor kvality vzduchu sleduje nepřetržitě vzduch v místnosti, analyzuje koncentraci znečišťujících látek a připomíná vám, kdy je vhodné vyvětrat. 

Kvalita ovzduší je zobrazena 5 symboly hvězdiček s celkem 11 úrovněmi kvality (celé a půl hvězdičky). Čím více symbolů hvězd je zobrazeno, tím lepší je naměřená kvalita vzduchu. Měřič kvality vzduchu navíc poskytuje uživateli jednoduchá a konkrétní doporučení, jak postupovat. Pokud je osvětlení displeje žluté, doporučuje se větrání místnosti. Pokud je osvětlení displeje červené, je větrání nutné. místnosti. Pokud je osvětlení displeje bílé, je kvalita vzduchu v místnosti v pořádku.

zpět na výpis


0   Porovnání produktů