Měna:
0 Kč
0
Celková cena:
0 Kč

K čemu slouží dataloggery

25.7.2012

Rady pro nákup

GAR 195
Dataloggery jsou záznamníky dat. Jde o elektronická zařízení, která zaznamenávají údaje v čase nebo ve vztahu k umístění. Naměřená data se ukládají do vnitřní paměti a po přenosu do počítače se data pomocí programů dále mohou zpracovávat (vytvářet tabulky, grafy). Některé dataloggery mají displej a údaje mohou být zobrazeny bez počítače.

Elektronické dataloggery nahradili tradiční zapisovače, které na papír vytvářely grafy.

Jednou z hlavních výhod používání datalogerů je schopnost automaticky shromažďovat údaje 24 hodin denně. Některé dataloggery mají pevně nastavený interval zápisu, ale většinou lze interval nastavit a to od sekund po hodiny. Jakmile je datalogger aktivován, je jej možné zanechat bez obsluhy.

Dataloggery se používají pro sběr dat jako je teplota, relativní vlhkost, barometrický tlak, otřesy, hluk, elektrický proud, napětí apod.

Dataloggery se používají jak v průmyslu, stavebnictví, zdravotnictví, ale také v domácnostech. Příkladem může být zjištění průběhu vývoje teploty a relativní vlhkosti, nebo hluku, osvětlení atd v jednotlivých místnostech, výrobních halách, skladech apod.

zpět na výpis


0   Porovnání produktů