Měna:
0 Kč
0
Celková cena:
0 Kč

Jaké použít baterie do meteostanic?

20.6.2012

Rady pro nákup

Ne každý typ baterie je vhodný pro použití v meteostanicích, případně bezdrátových teploměrech.

Baterie pro meteostanice

Naprosto nevhodné jsou baterie nabíjecí (akumulátory). Kromě toho, že jejich napětí je 1,2 V a nikoliv 1,5 V, jsou tyto baterie určeny pro zařízení s větší spotřebou, jako jsou fotoaparáty, kamery apod. Nabíjecí baterie nevydrží v mrazech, jejích kapacita klesá a trpí samovybíjením.

Pro vnitřní, tedy hlavní jednotku meteostanice (přijímací část) lze použít jak baterie obyčejné, tak i alkalické. Alkalické baterie jsou vhodné pro použití do teplot až -10°C. Potom jejich kapacita klesá. Při použití alkalických baterií v bezdrátových čidlech, která jsou umístěna venku může dojít v mrazech k přerušení spojení s hlavní jednotkou právě poklesem kapacity baterie.

Pro venku umístěná bezdrátová čidla (ať už je to teploměr s vlhkoměrem, anemometr, srážkoměr, nebo UV čidlo) doporučuji baterie lithiové, které jsou díky svému chemickému složení vhodné do mrazu až do -30°C.

Každopádně je dobré před zimou baterie zkontrolovat, aby nedošlo při prvních mrazech k vybití již dlouho používané baterie. Nebezpečné pro zařízení je zkorodování kontaktů a případně vytečení baterie.

zpět na výpis


0   Porovnání produktů