Měna:
0 Kč
0
Celková cena:
0 Kč

Co je VA displej ?

30.5.2021

Novinky

VA displej je vlastně podskupinou LCD displejů (displejů z kapalných krystalů - Liquid Crystal Display). LCD displeje se dělí na monochromatické a barevné. Barevné LCD displeje se dále dělí podle použité technologie na displeje TN ( (Twisted Nematic), displeje VA (Vertical Alignment) a displeje IPS (In-Plane Switching). Tyto displeje mají ještě podskupiny, nicméně pro zjednodušení je zde neuvádíme. TN displeje jsou levné, ale mají horší barvy a úhly pozorování. VA displeje, jsou dražší, mají dobré pozorovací úhly a černé pozadí. IPS displeje mají vyšší cenu, výborné podání barev, kontrast a pozorovací úhly. Tyto displeje je používají hlavně u počítačových monitorů.


Pro menší displeje meteostanic, budíků, teploměrú a vlhkoměrů se používají monochromatické LCD displeje a v posledních letech jsou populární barevné inverzní displeje. Zde se používá levnější technologie, kde displej má bílé znaky a na displeji je fólie, která je tvořena barevnými poli, které určité znaky podle požadavků zabarví. Tato technologie je levná, ale kontrast a pozorovací úhly jsou menší. Neznamená to ovšem, že tyto displeje jsou nekvalitní, vždy záleží jak kvalitně jsou tyto displeje vyrobeny.
Naše společnost klade důraz na to, aby displeje byly co nejkvalitnější. Používáme také kvalitní displeje s fóliemi a u vybraných modelů používáme VA displeje, kde znaky jsou již barevně podsvíceny a tím dochází k tomu, že displej má vysoký kontrast, skutečně černé pozadí a jasné znaky v požadovaných barvách.

Na trhu se mohou vyskytovat zdánlivě shodné výrobky, které - kromě jiných funkcí a firmware - mohou mít právě různé displeje.

Jako příklad uvádíme model GARNI 545 Line - vlevo je výrobek s VA displejem a vpravo s LCD displejem kde jsou použity barevné fólie.

Zde je reálná fotografie dvou vzorků modelu GARNI 439 Line. Zde je LCD displej s fóliemi vlevo a vpravo je VA displej.

zpět na výpis


0   Porovnání produktů