0 Kč
0
Celková cena:
0 Kč

Srovnání Wi-Fi meteorologických stanic GARNI technology

8.12.2021

Rady pro nákup

Meteorologické stanice s Wi-Fi umožňují přenos dat na internet a pohlížení naměřených hodnot z jakéhokoliv zařízení, které má připojení k internetu, tzn. PC, notebook, tablet nebo mobilní telefon. Využít lze buď serveru třetí strany nebo vlastního (pozn.: vlastní server je podporován modely GARNI 940, GARNI 1025 a GARNI 2055 Arcus).

Z nabídky podporovaných serverů 3. strany doporučujeme Weathercloud, který je v rámci účtu zdarma lokalizován do českého jazyka, umožňuje stažení naměřených hodnot do Excel tabulky až 1 rok zpětně (v rámci placeného účtu neomezeně, ale to není třeba, jelikož stačí 1x ročně udělat zálohu), umožňuje zobrazení aktuální vnitřní teploty a relativní vlhkosti a přehledných grafů. Nevýhodou se může zdát absence mobilní aplikace, nicméně samotné webové stránky tohoto serveru jsou responzivní a prohlížení dat přes webový prohlížeč je tak pohodlné i na menších displejích. Výhodou serveru Weather Underground je volně přístupné API, které tak umožňuje propojení s naší oficiální aplikací GARNI technology, která je dostupná na mobilní zařízení s OS Android a iOS.

V naší nabídce naleznete následující modely Wi-Fi meteorologických stanic naší značky GARNI technology®:

GARNI 940

GARNI 975

GARNI 1025 Arcus (momentálně vyprodáno, o naskladnění budeme informovat)

GARNI 2055 Arcus

Všechny hlavní jednotky zmíněných modelů disponují vestaveným čidlem barometrického tlaku pro zajištění přesné předpovědi počasí a čidlem pro měření teploty a relativní vlhkosti (pozn.: výjimkou je model GARNI 2055 Arcus, který pro měření vnitřní teploty a relativní vlhkosti využívá bezdrátové čidlo GARNI 055H, které je součástí základního balení).

Displej

Prvním rozdílem, kterého si uživatel všimne, je zpracování hlavní jednotky a její displej:

GARNI 940 - Hlavní jednotka GARNI 940 má displej barevný s černým pozadím, je zde využita jiná technologie než u ostatních modelů a displej je tak na pohled jiný.

GARNI 975 - Hlavní jednotka GARNI 975 disponuje monochromatickým displejem s barevným pozadím a bílým podsvícením s vysokými pozorovacími úhly.

GARNI 1025 Arcus – Hlavní jednotka GARNI 1025 Arcusdisponuje velkým displejem V.A. inverzním displejem s ultra černým pozadím, vysokým kontrastním poměrem a dobrými pozorovacími úhly. Rozměrově je displej menší než u modelu GARNI 2055 Arcus s odlišným barevným rozlišením a designem ikon předpovědi počasí. Hlavní jednotka GARNI 1025 Arcus má vestavěné čidlo okolního světla a umožňuje tak automatickou regulaci jasu displeje bez nutnosti zásahu uživatele.

GARNI 2055 Arcus - Hlavní jednotka GARNI 2055 Arcus disponuje velkým displejem V.A. inverzním displejem s ultra černým pozadím, vysokým kontrastním poměrem a dobrými pozorovacími úhly.

Firmware

Hlavní jednotky meteorologických stanic pro svou funkčnost využívají různý firmware:

GARNI 940 – GARNI 940 se aktualizuje prostřednictvím aplikace WSView Plus dostupné pro OS Android a iOS, a umožňuje nahrávat data na Weather Underground, Weathercloud, Weather Observations Website, Ecowitt či uživatelův vlastní server, případně server počasí-meteo.cz.

GARNI 975 – GARNI 975 umožňuje aktualizaci přes webový prohlížeč po připojení k hlavní jednotce přes Access point a zasílání dat na Weather Underground a Weathercloud.

GARNI 1025 Arcus – GARNI 2055 Arcus umožňuje aktualizaci, nastavení a kalibraci přes Wi-Fi a zasílání dat na Weather Underground, WeatherCloud a na uživatelův vlastní server, případně server počasí-meteo.cz. Aktualizace firmware GARNI 1025 Arcus umožňuje odesílání hodnot naměřených přídavnými čidly na kanálech 1 až 4 na uživatelův vlastní server.

GARNI 2055 Arcus - GARNI 2055 Arcus umožňuje aktualizaci, nastavení a kalibraci přes Wi-Fi a zasílání dat na Weather Underground, WeatherCloud a na uživatelův vlastní server, případně server počasí-meteo.cz.

Integrované bezdrátové čidlo

Integrovaná bezdrátová čidla, které je osazena vysoce přesnými švýcarskými čidly SENSIRION pro měření teploty a relativní vlhkosti, kombinují více čidel určených pro měření meteorologických veličin do jednoho těla:

GARNI 940 – Integrované bezdrátové čidlo určené pro GARNI 940 měří teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru, dešťové srážky, UV index a intenzitu slunečního záření.

GARNI 975 – Integrované bezdrátové čidlo určené pro GARNI 940 měří teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru a dešťové srážky.

GARNI 1025 Arcus – Integrované bezdrátové čidlo určené pro GARNI 1025 Arcus měří teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru, dešťové srážky, UV index a intenzitu slunečního záření.

GARNI 2055 Arcus - Integrované bezdrátové čidlo určené pro GARNI 2055 Arcus měří teplotu, relativní vlhkost, rychlost a směr větru, dešťové srážky, UV index a intenzitu slunečního záření. Navíc má v radiačním štítu umístěn ventilátor napájený samostatným solárním panelem za účelem zajištění optimálních podmínek měření a minimalizace zkreslení. Druhá část solárního panelu snižuje spotřebu baterií.

Přídavná bezdrátová čidla

Data z přídavných čidel není možné zobrazit online z důvodu omezení na straně serveru a odečítání hodnot tak probíhá lokálně na displeji hlavní jednotky. V případě provedené aktualizace firmware GARNI 1025 Arcus lze odesílat data z kanálů 1 až 4 na uživatelův vlastní server. Všechna čidla disponují ochranou a mohou tak být umístěna ve venkovním prostředí.

GARNI 940 – GARNI 940 přídavná bezdrátová čidla nepodporuje.

GARNI 975 – GARNI 975 podporuje připojení až 7 bezdrátových čidel, jako např. bezdrátového čidla GARNI 055H, rovněž osazeno čidlem SENSIRION, a bazénového čidla GARNI 057P.

GARNI 1025 Arcus – GARNI 1025 Arcus podporuje připojení až 7 bezdrátových čidel, jako např. bezdrátového čidla GARNI 055H, rovněž osazeno čidlem SENSIRION, a bazénového čidla GARNI 057P.

GARNI 2055 Arcus – GARNI 2055 Arcus podporuje připojení až 7 bezdrátových čidel, jako např. bezdrátového čidla GARNI 055H, rovněž osazeno čidlem SENSIRION, a bazénového čidla GARNI 057P. 1ks bezdrátového čidla GARNI 055H je již součástí základního balení. Naměřené hodnoty tímto čidlem jsou zobrazeny v sekci INDOOR, avšak díky jeho ochranně je možné ho umístit i ven.

Aplikace

Oblíbená aplikace GARNI technology, která je dostupná na mobilní zařízení s OS Android a iOS, je podporována všemi modely Wi-Fi meteorologických stanic, které odesílají data na server Weather Underground. Více informací o aplikaci naleznete zde: Aplikace GARNI technology

Servery

Službu programování vlastní databáze, případně serveru neposkytujeme, proto je doporučena zkušeným uživatelům. Na straně serveru postačuje vložení skriptu, který odchytává a zpracovává data do JSON formátu. Tento skript zdarma naleznete zde: https://github.com/buffy007/garni

Za využívání serverů třetí strany (např. Weather Underground, Weathercloud) není účtován žádný poplatek, základní účty pro běžné uživatele jsou zdarma. Zmíněné servery nabízejí i placené služby, je však na uživateli, zda tyto služby využije, či nikoliv.

Doufáme, že vám tento článek pomůže při výběru vhodného modelu. V případě, že byste potřebovali s výběrem poradit, rádi vám pomůžeme.

GARNI technology team

zpět na výpis


0  Porovnání produktů