Novinky

Infrateploměr GARNI IRT 866

13.4.2012

meteostanice - Infrateploměr GARNI IRT 866

Infrateploměr s optikou 12:1, rozsahem měření od -35 °C do +800 °C, volitelnou emisivitou od 0,1 do 1,0 a duálním laserem pro zaměření bude brzy skladem.

Infrateploměry se využívají pro měření teploty bez fyzického kontaktu s měřeným povrchem.

Při měření bezkontaktním infračerveným teploměrem  je využívána skutečnost, že každé těleso, jehož teplota je vyšší než absolutní nula (tj. asi –273 °C), vyzařuje energii. Množství vyzářené energie roste se vzrůstající teplotou tělesa. Pro bezkontaktní měření teploty se používá infračervená část spektra vyzařované energie.

Množství vyzářené energie je dáno kromě teploty také emisivitou vyzařujícího tělesa. Emisivita je vlastně schopnost tělesa vyzařovat energii. Značná část běžných materiálů, jako dřevo, textil, zemina, kůže, sklo, keramika apod., vykazuje emisivitu přibližně 0,95. Jednodušší typy teploměrů proto mívají pevně nastavenu právě tuto hodnotu. Univerzálnější teploměry umožňují emisivitu nastavovat, většinou v rozmezí 0,10 až 1,00.

Některé teploměry jsou vybaveny laserovým zaměřovačem, který buď přibližně ukazuje na střed měřené plochy, nebo ji dokonce pomocí několika bodů vymezuje. Nejlevnější teploměry obvykle nemají žádné zaměřování.

Bezkontaktní teploměr umožňuje totiž bezpečně měřit například teplotu obvodů, které jsou pod napětím. Právě zvýšení teploty v mnoha případech indikuje technický problém, chybu v zapojení, vadnou součást, příliš velký přechodový odpor (špatně dotažené nebo zoxidované spoje) atd.

Dále je možno teploměrem zjišťovat oteplení vodičů a svorek v rozváděčích, měření oteplení motorů a transformátorů, vyhledávání závad v instalačních krabicích bez nutnosti jejich otevření, servis tepelných spotřebičů, při opravách a servisu automobilů, ve stavebnictví – např. zjišťování míst úniku tepla, potravinářském průmyslu atd.

 

Zpět na novinky

Oznámení

Z provozních důvodů bude eshop v úterý 15.10. a ve středu 16.10. 2019 uzavřen, objednávky přijaté v těchto dnech budou vyřízeny ve čtvrtek 17.10. 2019.

 

X